اموزش گربه خانگی – مهم ترین نکات برای تربیت گربه ها که باید بدانید

اگه تازگیا صاحب یه بچه گربه ی ملوس شدی یا خیلی وقته که صاحب این موجود دوست داشتنی و باهوش هستی تا اخر این مطلب برای اموزش گربه ها همراه من باش😊 شاید شنیده باشید که گربه ها یه حیوون خونگی تخس و پر دردسرن! و خیلیا از مشکلات نگهداری این حیوون بامزه ی لوس کلافه شدن ولی با این حال بازم وابسته ی این پیشی ملوسه پردردسر هستن!! و بازم با تمام سختی هاش دوست دارن ازش نگهداری کنن. گربه ها به هیچ عنوان حوصله بقیه رو سر نمی برن و پر از شیطنت های بامزه هستن. خیلی هم پر جنب و جوشن ! خدا نکنه وارد میدون بازی بشن حتی اگه اعصابتون هم خورد بشه گربه ها تحت هیچ شرایطی دست بر دار نیستن و شاید از کلافه کردنتون هم لذت ببرن😅 با همه اینا بازم دل کندن حسابی سخته.

اما واقعا تربیت گربه سخته یا نیاز به مهارت خاصی داره؟؟

درسته که تربیت گربه ها یکم سخته اما همه این سختیا یه نقطه اوج لذتی هم داره که اونم زمانی اتفاق میوفته که باهاش بتونی رابطه خوبی برقرار کنی و از پس تربیت و اموزش گربه بربیای!وقتی به این مرحله برسی قطعا این پیشی ملوس تبدیل میشه به یکی از بهترین و شیرین ترین رفیق هاتون!خیلی جالبه که بدونید داشتن یه حیوون خونگی مثل گربه از افسردگی و خیلی از بیماری های روحی جلوگیری میکنه!ولی خب سوال اصلی اینه که اصلا تربیت و اموزش گربه ها شدنیه؟! باور اشتباهی که خیلی ها دارن همینه که تربیت گربه ها سخت و نشدنیه و اصلا باهاش کنار نمیان ، در صورتی که این کار به ظاهر سخت اونقدرا هم مشکل نیست فقط نیاز به کمی صبر و حوصله داره. با ما همراه باشید تا این نکات ساده رو کامل یاد بگیرید و بعد از این با یه دیدگاه درست و منطقی با اغوش باز برید سراغ رفیق پایتون 🥰 و اینم بگم که تربیت گربه ها با تربیت سگ ها فرق داره و باید تو شرایط متفاوتی قرار بگیرن.

تمام مسائلی که باید تو اموزش گربه بدونید!

اول اینکه یه نکته جالب واسه نگه داری گربه ها اینه که گربه ها ذاتا حیوونای تمیزی هستن و این نظافت ذاتی یه نیاز اساسیه تو زندگیشون. مثلا قبل از دستشویی کردن دنبال خاکشون میگردن و سریع تشریف می برن تو بستر دستشویی و بعد از اتمام کارشون حتما باید مواد دفعیشونو با خاک بپوشونن.انجام ندادن این حرکت جزو محالاته.🙄

دوم اینکه باید موقع تربیت صبور باشید و به هیچ عنوان کنترل خودتونو از دست ندید.عصبانی شدن و داد زدن برای ترسوندن به هیچ عنوان توصیه نمیشه چون گربه ها حیوونای لجبازی هستن و عصبانیت شما هیچج جوره تو کتشون نمیره و با کله شقی و لجبازی بازم اون کارو تکرار میکنن!پس اگه نمیخواید این فسقلی زروگو رو اعصابتون نره با صبر و حوصله برید سراغ آموزش!

سعی کنید برای تربیت گربه از تشویقی های خوشمزه استفاده کنید و درصورت درست انجام دادن آموزشتون ازش پذیرایی کنید ولی به هیچ عنوان بی دلیل خوراکی رو به گربه ندید.باید برای به دست اوردن اون غذا زحمت بکشه و تو آموزشش پیشرفت کنه!

بقیه نکات تکمیلی و دلیل رفتار هایی مثل گاز گرفتن ، خنج زدن ، اذیت های بیخود رو توی این اموزش ویدیویی دنبال کنید تا همه ابهامات فرایند یادگیری گربه تون رفع بشه.

راستی یادت نره زیر همین پست برام بنویسی که رابطه ات با گربت چطوره؟ حتما تجربه هاتو با ما و بقیه دوستان به اشتراک بذار و با کامنت های ارزشمندت تو سایت وتل بهمون برای کمک به علاقه مندان مقالات دانستنی های دامپزشکی کمک کن.

منبع ویدیو : Petpors

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *