دلیل بسته شدن چشم اردک چیست؟

راه های درمان بسته شدن چشم اردک

اردک ها و جوجه اردک ها

اردک ها پرندگانی هستند که بسیار اجتماعی و اهلی بوده و به خاطر کوچک بودن جثه و ظاهرشان طرفداران زیادی دارند. جوجه اردک ها بسیار دوست داشتنی تر از اردک ها می باشند چرا که اندازه ی آن ها بسیار کوچک تر از ارک ها می باشد. این حیوانات به دلیل اینکه بسیار بازیگوش و با مزه هستند برای نگهداری در منزل بسیار عالی می باشند مخصوصا اینکه همانطور که گفته شد این جوجه اردک های دوست داشتنی بسیار اهلی می باشند. بسیاری از کودکان علاقه ی زیادی دارند که در منزل حیوانی داشته باشند بنابراین این پرندگان کوچک و با مزه گزینه ی مناسبی می باشند.

نگهداری اردک و جوجه اردک در منزل

اگر اردک و یا جوجه اردکی خریداری نموده اید و قصد دارید این پرندگان زیبا را در منزل نگهداری کنید باید بدانید که نگهداری این پرندگان در منزل احتیاج به توجه و محافظت زیادی دارد زیرا باید به طور مداوم به آن ها رسیدگی کرد تا دچار بیماری های مختلف از جمله سرماخوردگی ، التهاب در پا ، بسته شدن چشم اردک و … نشوند.

بسته شدن چشم اردک

بیماری بسته شدن چشم در اردک

تقریبا بیش از ۹۰ درصد پرندگان مختلف از بیماری های گوناگونی که مرتبط با چشمشان است رنج می برند و اذیت می شوند یکی از این بیماری ها بسته شدن چشم اردک می باشد. بسته شدن چشم اردک ها یکی از مشکلاتی می باشد که این پرندگان از آن رنج می برند و باعث چسبیدن پلک آن ها به یکدیگر می شود. اگر یکی از اردک های خانگی دچار این مشکل شوند دلیل آن می تواند بیماری های عفونی مختلف باشد. اگر اردکی دچار بیماری عفونی شود این بیماری عفونی سبب بسته شدن چشم اردک می شود. دلیل این مشکل همانطور که گفته شد یا بیماری های عفونی است یا اینکه چشم اردک از طریق حیواناتی مانند گربه و..و که قصد شکار او را داشته اند صدمه دیده است.

راه های درمان مشکل بسته شدن چشم در اردک ها

برای درمان این مشکل راه های متعددی وجود دارند که از جمله ی این راه ها می توان به : ۱- از روغن سیاه دانه برای حل این مشکل استفاده کنید. ۲- یک بتادین برداشته و آن را با آب رقیق کنید سپس یک پنبه را به بتادین آغشته کرده و از طریق آن اطراف چشم اردک را تمیز کنید. ۳- استفاده از قطره ی چشم برای رفع این مشکل و…. اشاره کرد. اگر در صورت انجام تمامی این کار ها باز هم مشکل چشم اردکتان برطرف نشد میتوانید از خدمات مشاوره دامپزشکی وتل کمک بگیرید.

منابع:
thecapecoop.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *